Eesti kultuur Venemaal 04/2019

Eesti kultuur Venemaal 04/2019

 

2. aprillil ühingu «Memoriaal» saalis toimub kohtumine kirjaniku Andrei Ivanoviga. Lisainfo: https://www.memo.ru/ru-ru/events/calendar/536#list.

3. aprillil Balashiha linna keskraamatukogus toimub kohtumine kirjaniku Andrei Ivanoviga. Lisainfo saatkonna lehel facebookis aprilli alguses.

3. aprillil A.Solzhenitsõni majas toimub ühingu „Vene kunstnikud Eestis“ näituse avamine. Lisainfo: http://www.domrz.ru/. Näitus on üleval kuni 16. aprillini.

5.-7. aprillil esitleb Renate Keerd Moskvas oma lavastust RUN. Lisainfo: https://www.facebook.com/events/403385523755427/.

15. aprillil Aleksei Kozlovi klubis toimub Eesti jazz-muusikute kontsert. Lisainfo: https://kozlovclub.ru/event/trane-zen-art-the-great-harry-hillman-switzerland-germany/.

17. aprillil Novokuznetski jazz-festivalil toimub Eesti muusikute kontsert. Lisainfo: http://www.jazzhelicon.ru/festivali.

17.-19. aprillil toimub Pihkvas raamatumess «Russkij Zapad», osalevad ka Eesti kirjastused. Lisainfo: https://pln-pskov.ru/culture/304909.html.

Kuni 19. aprillini on Venemaa Riiklikus Lasteraamatukogus üleval näitus «It`s Always Tea-Time». Lisainfo: https://rgdb.ru/.

20. aprillil esineb organist Erik Rajamäe Dubrovitsõ linna kultuurikeskuses. Lisainfo saatkonna lehel facebookis aprilli esimese poole jooksul.

Kuni 21. aprillini on Peterburi galeriis «Arka» üleval näitus «Libahant». Lisainfo saatkonna lehel facebookis aprilli esimese poole jooksul.

23. aprillil toimub Lipetski linna galeriis «Dom Mastera» ühingu „Vene kunstnikud Eestis“ näituse avamine. Lisainfo saatkonna lehel facebookis aprilli esimese poole jooksul.

23. aprillil toimub Venemaa TA Maailmakirjanduse Instituudis kohtumine luuletaja ja kirjaniku Kalle Käsperiga. Lisainfo ja registreerumine: dimitri.mironov@mfa.ee.

27. aprillil galeriis «Na Kashirke» toimub näituse «It`s Always Tea-Time» avamine. Lisainfo: https://www.nakashirke.com/.

28. aprillil algab Moskvas Lihavõttepühade Festival, kus esineb RAM. Lisainfo: https://www.culture.ru/events/388487/xviii-moskovskii-paskhalnyi-festival.

Aprilli jooksul linastub Venemaa kinodes film «Mees, kes üllatas kõiki» (Venemaa-Eesti-Prantsusmaa). Lisainfo: https://www.kinopoisk.ru/film/1176159/.

Aprilli jooksul on Sõktõvkari Soome-ugri keskuses üleval R.Veeberi ja R.Igithanjani näitused. Lisainfo: http://www.finnougoria.ru/.

Aprilli jooksul on A.Gribojedovi  nimelises lasteraamatukogus üleval Eesti illustraatorite näitus. Lisainfo saatkonna lehel facebookis.

Teatri «Lenkom» repertuaaris etendus «Toyt Paye, ili Vsjo oplacheno», lavastaja Elmo Nüganen. Lisainfo, järgmiste etenduste kuupäevad ja piletid on leitavad teatri kodulehelt.

Teatri Et Cetera” repertuaaris etendus «451 po Farengeitu», peaosas Elmo Nüganen. Lisainfo, järgmiste etenduste kuupäevad ja piletid on leitavad teatri kodulehelt.

Venemaa Akadeemilise Noorsooteatri repertuaaris etendus «Severnaja Odisseja», kunstnik Rosita Raud. Lisainfo, järgmiste etenduste kuupäevad ja piletid on leitavad teatri kodulehelt.

Teatri «Helikon Opera» repertuaaris etendus «Zolotoj petushok», kunstnik Ene-Liis Semper. Lisainfo, järgmiste etenduste kuupäevad ja piletid on leitavad teatri kodulehelt.

B.Pokrovski nimelise teatri repertuaaris etendus «Frida i Diego», lavastaja Arne Mikk. Lisainfo, järgmiste etenduste kuupäevad ja piletid on leitavad teatri kodulehelt.

Krasnojarski ooperi ja balleti teatri repertuaaris etendused «Kavkazskij plennik», «Jevgeni Onegin» ja «Svadba Figaro», lavastaja Neeme Kuningas. Lisainfo, järgmiste etenduste kuupäevad ja piletid on leitavad teatri kodulehelt.

Minussinski draamateatri repertuaaris etendus «Ottenki» A.H.Tammsaare teoste ainetel. Lisainfo, järgmiste etenduste kuupäevad ja piletid on leitavad teatri kodulehelt.

Norilski draamateatri repertuaaris Jaan Tätte etendus «Bezumec». Lisainfo, järgmiste etenduste kuupäevad ja piletid on leitavad teatri kodulehelt.

Krasnojarski Noorsooteatri repertuaaris etendus «I grjanul grom» Eesti muinasjuttude ainetel. Lisainfo, järgmiste etenduste kuupäevad ja piletid on leitavad teatri kodulehelt.

Teatri «Satirikon» repertuaaris etendus «NeBalet», kus kõlab Arvo Pärdi muusika. Lisainfo, järgmiste etenduste kuupäevad ja piletid on leitavad teatri kodulehelt.

Teatri «Chelovek» repertuaaris etendus «Iskusstvo», ühes peaosadest Kirill Käro. Lisainfo, järgmiste etenduste kuupäevad ja piletid on leitavad teatri kodulehelt.

Eesti muusikute kontserdid regulaarselt toimuvad Peterburi Jaani Kirikus. Lisainfo, järgmiste sündmuste kuupäevad ja piletid on leitavad saali kodulehelt.

Eesti muusikute kontserte regulaarselt korraldab Peterburi agentuur “BaltMusic”. Lisainfo, järgmiste sündmuste kuupäevad ja piletid on leitavad korraldaja kodulehelt.