Esmase Eesti kodaniku passi ja isikutunnistuse (ID-kaardi) taotlemine

Eesti kodaniku passi ja/või ID-kaardi saab tellida Politsei- ja piirivalveameti elektroonilises keskkonnas, posti teel või saatkonnas. Elektroonilises keskkonnas tellimine on odavam ja mugavam. Iseteenindusse saab siseneda ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID või Eesti pangatunnustega. Tellida saab nii passi kui ID-kaarti.

Kui lapse Venemaal väljastatud sünnitunnistus on saatkonnas kantud Eesti rahvastikuregistrisse (vt perekonnaseisutoimingud) ja lapsele on antud Eesti isikukood, saab lapsele esmast dokumenti taotleda Politsei- ja piirivalveameti elektroonilises keskkonnas. Alla 12-aastane laps ei pea isiklikult saatkonda tulema, kuna temalt ei võeta sõrmejälgi.

Esmaste dokumentide taotlemiseks posti teel tuleb esitada:

  • taotlus
  • lisaankeet
  • lapsevanema Eesti kodaniku passi või ID-kaardi koopia (kui taotlus saadetakse posti teel Politsei- ja piirivalveametisse)
  • kui lapse teine hooldaja ei ole Eesti kodanik, siis tema kirjalik nõusolek dokumendi taotlemiseks (vabas vormis) ja passi või ID-kaardi koopia
  • riigilõivu tasumist kinnitav kviitung
  • sünnitunnistuse originaal
Taotlus koos lisadokumentidega tuleb saata tavapostiga Eestisse:

TAOTLUS
Politsei- ja Piirivalveamet
Pärnu mnt 139
Tallinn 15060
Estonia

Lisaks taotlusele tuleb saata digitaalne dokumendifoto e-posti teel aadressile [email protected]. Vaata ka dokumendifoto nõudeid.

NB! PPA ei võta vastu paberpilte. Oluline on e-postiga saadetava foto juurde kirjutada ees- ja perekonnanimi ning Eesti isikuood või sünniaeg.

Enne taotluse postitamist soovitame tutvuda PPA kodulehel taotlusankeedi täitmise juhendiga.

Taotlemiseks saatkonnas tuleb eelnevalt broneerida aeg internetis, e-posti teel [email protected] või telefoni teel +7 495 7373648).

Saatkonnas saab riigilõivu tasuda ainult pangakaardiga. Sularaha vastu ei võeta. Kui riigilõiv on tasutud ülekandega, tuleb kaasa võtta riigilõivu tasumist kinnitav kviitung.