Eestis on koroonaviiruse ülemaailmse pandeemia tõttu kuulutatud välja eriolukord.

Viiruse leviku tõkestamiseks on alates 17.03 taastatud piirikontroll, piiratud on Schengeni sise- ja välispiiri ületamist. Eestisse sisenemise võimaluste kohta loe Politsei ja piirivalveameti veebilehelt.

Palume välisriikides viibivatel Eesti elanikel, kes soovivad koju naasta, teha seda viivitamatult. 

Loe täpsemalt koroonaviirusega seonduvatest piirangutest ning uuri korduma kippuvaid küsimusi Välisministeeriumi veebilehelt.

Me hoolime Sinu ja kõigi teiste tervisest. Seetõttu palub saatkond koroonaviiruse ja gripi leviku tõkestamiseks tõsiselt kaaluda saatkonda tuleku vajadust. Aitäh mõistva suhtumise eest!

Lähemalt

Reinsalu Brüsselis: 10 aastaga on idapartnerid tulnud ELile oluliselt lähemale

Välisminister Urmas Reinsalu osales täna Euroopa Liidu ja idapartnerluse riikide välisministrite kohtumisel Brüsselis, mille eesmärgiks oli tähistada idapartnerluse 10. aastapäeva ja arutada selle tuleviku üle.

„Tähistame tänavu idapartnerluse 10. aastapäeva. Nende aastatega on idapartnerid tulnud ELile oluliselt lähemale, kuid peame liikuma edasi, hoides idapartnerluse poliitilist ambitsiooni kõrgel. Julgustame idapartnereid reformikursil jätkama ning oleme neile sellel teekonnal toeks ka tulevikus,“ sõnas välisminister Reinsalu. Ta rõhutas selle juures idapartnerluse põhimõtet, mille kohaselt on riikidel õigus oma tulevikku ise määrata. „Eesti toetab idapartnerluse süvendamist nende idapartnerluse riikidega, kes soovivad liikuda ambitsioonikamal, sealhulgas poliitilise integratsiooni kursil,“ ütles ta.

ELi välisministrid olid ühel nõul, et 2017. aastal Eesti eesistumise ajal toimunud idapartnerluse tippkohtumisel vastuvõetud 20 eesmärgi täimisel aastaks 2020 on toimunud edasiminek. „Idapartnerid peaksid aga pingutama veelgi enam kodanikuühiskonna kaasamise, õigusriigi ja juriidiliste reformide nimel,“ sõnas Reinsalu.

Reinsalu kinnitas, et idapartnerlus on alati olnud ning ka jääb Eesti üheks välispoliitiliseks prioriteediks. „Toetame ka edaspidi julgeoleku, stabiilsuse ja heaolu tagamist Euroopa naabruses, mis on eelkõige ELi enda turvalisuse huvides,“ sõnas välisminister.

Kohtumisele järgneb ELi välisasjade nõukogu, mille raames on ELi välisministritel kavas arutada olukorda Liibüas ja pidada arutelu Saheli piirkonna teemal. Reinsalul on kavas tõstatada oma kolleegidega ka Ukraina küsimus.

Idapartnerluse eesmärgid 2020: www.consilium.europa.eu/media/31690/eap-generic-factsheet-digital.pdf (PDF)

EL ja idapartnerluse riikide ministrite foto lisatud manusena (viide: European Union)

Lisainfo:

Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee