Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid täna poliitilisi konsultatsioone

15. veebruar 2019

Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid täna Moskvas poliitilisi konsultatsioone.  Eesti välisministeeriumi delegatsiooni juhtis poliitikaosakonna peadirektor Lembit Uibo ja Vene delegatsiooni Vene välisministeeriumi II Euroopa osakonna peadirektor Sergei Beljajev.

Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri , piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel. Uibo sõnas, et nii kahepoolsete kui ka Venemaa ja Lääne vaheliste suhete tänast madalseisu on võimalik ületada ainult Venemaa-Ukraina konflikti lahendamise kaudu, mis on seatud peamiseks tingimuseks koostöösuhete taastamisele nii Euroopa Liidu kui NATOga.

Kohtumisel arutati pooled ka Eesti-Vene piirilepingutega seonduvat ning tõdesid, et lepingute jõustamine on mõlema riigi huvides ja aitaks kaasa kahepoolsete suhete parandamisele. Piirilepete ratifitseerimise seaduse eelnõu on läbinud Riigikogus esimese lugemise 2015. aasta sügisel. Varasemalt olid pooled kokku leppinud, et ratifitseerimisega liigutakse edasi paralleelselt.

Eelmised Eesti ja Vene välisministeeriumite vahelised poliitilised konsultatsioonid toimusid 2017. aastal Tallinnas.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee